piątek, 29 czerwca 2012

JavaEE materiały

Mam chciwy plan ogarnąć (cały) internet z materiałami dla programistów, głównie JavyEE, ale wszystkie wspólne mianowniki w programowaniu, będą równie mile widziane. Po co to robić skoro jest google? Ano chociażby po to, że googla trzeba wiedzieć o co spytać, a ja czasami mam po prostu ochotę przeczytać/obejrzeć coś nowego... Po drugie często coś ciekawego znajdę na vimeo, a potem totalnie nie mam pojęcia jak to odnaleźć.

Proponuje następujący układ, za każdy link dzięki, któremu dowiedziałeś/aś się czegoś nowego/przydatnego, proszę o jakiś nowy link, żeby powstał samo napędzający się zbiór materiałów. Myślę, że nie muszę dodawać, że zależy mi na linkach, które jednak coś za sobą niosą. Docelowo chciałbym, aby powstał przesiany kanon materiałów dla programisty, do którego można w każdej chwili wrócić, czy też zweryfikować, że już się dane źródło przetrawiło.

Blogi: 

Video:

Craftsmanship:
DDD:
TDD:

Agile:

Spring:

Java:

Inne:

Książki:

3 komentarze:

 1. Moze oprocz czytania o crasftsmanship znajdziesz cost na ksztalt sckrk.com u siebie? A jak nie znajdziesz, to prosto sie organizuje:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. http://www.parleys.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. @ags - ogólnie staram się praktykować wszystko o czym czytam już konkretnie w pracy, z organizacją dodatkowych zajęć może być po prostu problem czasowy...

  @anonimowy - właśnie takich linków proszę nie wklejać, każdy wie, że jest coś takiego jak parleys, wolałbym odnośniki do KONKRETNYCH materiałów

  OdpowiedzUsuń