piątek, 9 kwietnia 2010

Przygotowanie do deployowania aplikacji seam na WPS/WAS

Przygotowania do uruchomienia przykładowych aplikacji Seam na Websphere Process Server, niestety nie odbyły się bez problemów. Po utworzeniu profilu (typu stand-alone) na WPS'ie serwer uruchamia się z błędami, takimi jak:
[4/8/10 10:28:56:378 PDT] 00000000 WSRdbManagedC W DSRA0180W: Exception detected during ManagedConnection.destroy(). The exception is:

com.ibm.ws.exception.WsException: DSRA0080E: An exception was received by the Data Store Adapter. See original exception message: No current connection.. with SQL

State : 08003 SQL Code : 40000
at org.apache.derby.impl.jdbc.SQLExceptionFactory40.getSQLException(Unknown Source)
at org.apache.derby.impl.jdbc.Util.newEmbedSQLException(Unknown Source)
at org.apache.derby.impl.jdbc.Util.newEmbedSQLException(Unknown Source)
Przypuszczam, że skutkiem tych błędów są kolejne błędy przy uruchomieniu konsoli administratora. Niestety po przeszukaniu ton materiałów wypstrykałem się pomysłów jak naprawić ten błąd. Dodam, że pojawią się one już na świeżutkiem WPS-ie, gdzie nic nie było zmieniane i konfigurowane.

Skoro WPS ma pod sobą WAS'a, postanowiłem używać profilu WAS'owskiego, na którym serwer uruchamia się bez najmniejszych problemów. Pierwszy próby deployowania aplikacji seam'owskich zakończyły się ni to sukcesem ni to porażką, ponieważ bazując na oficjalnej instrukji: link, udało mi się uruchomić aplikacje jpa, niestety przykład z jee5/booking nadal nie chce działać. Generalnie sama instrukcja mogła by być napisana w trochę bardziej obszerniejszy sposób, ponieważ wiele aspektów działania seam na was nadal pozostaje dla mnie czarną plamą, która zamierzam w miarę zmniejszać w następnym tygodniu.....

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz